Schoolspullen, sport en hobby's voor kinderen zijn vaak lastig te betalen als je een laag inkomen hebt. Daarom helpt de gemeente gezinnen met een laag inkomen, bijvoorbeeld met een kindregeling of schoolspullenpas. Deze hulp gaat vaak via Stichting Leergeld en het Jeugdfonds Sport & Cultuur.

Sport en cultuur

Wil je kind graag sporten of iets creatiefs doen, bijvoorbeeld judo of muziekles, maar heb je weinig geld? Dan kan het Jeugdfonds Sport & Cultuur misschien helpen. Het Jeugdfonds betaalt dan bijvoorbeeld:

  • contributie of lesgeld
  • sportkleding of een muziekinstrument

Het Jeugdfonds Sport & Cultuur is er voor kinderen van 4 tot 18 jaar uit gezinnen met een minimuminkomen. Door te sporten of creatief bezig te zijn, ontwikkelt een kind zich beter en vermindert de kans op sociale uitsluiting. Het Jeugdfonds Sport & Cultuur helpt deze kinderen. Kinderen die om financiële redenen geen lid kunnen worden van een sportvereniging of kunstinstelling krijgen zo ook sport- en cultuurkansen. De contributie of het lesgeld wordt rechtstreeks betaald aan de sportclub of culturele instelling.

Kinderen aanmelden gaat via de intermediairs in Nunspeet. Voor vragen over het Jeugdfonds Sport & Cultuur kan je terecht bij het lokale aanspreekpunt in Nunspeet via minimaenbijzonderebijstand@nunspeet.nl.

Meedoenregeling in gemeente Nunspeet

Soms kan je via de meedoenregeling van je gemeente ook nog een vergoeding aanvragen voor activiteiten en hobby van je kind. Sommige gemeenten hebben daarvoor een kindpakket.

Zwemles

Via het Jeugdfonds Sport en Cultuur kunnen kinderen uit gezinnen met een laag inkomen zwemles volgen. Kijk voor meer informatie op de website van de gemeente Nunspeet.

Bijdrage voor schoolspullen

Schoolspullen voor je kind kunnen best duur zijn, denk bijvoorbeeld aan een laptop of een fiets. Gezinnen met een laag inkomen kunnen daarvoor vaak een bijdrage krijgen. Dit regelt Stichting Leergeld. Of de gemeente heeft een eigen regeling voor schoolkosten. In sommige plaatsen kan je een Schoolspullenpas krijgen waarmee je zelf spullen kan kopen.

Kinderbril, eigen bed of leesboeken voor thuis (en meer)

Misschien heb je thuis iets nodig zodat je kind op school beter kan leren. Bijvoorbeeld een kinderbril, een eigen bed voor je kind of leesboeken. Of extra ondersteuning voor je kind. Neem dan contact op met de school van je kind. De school kan hier een vergoeding voor aanvragen, bijvoorbeeld bij Fonds Kinderhulp of het Jeugdeducatiefonds.

Alle regelingen voor kinderen in de gemeente

Via Samenvoorallekinderen.nl kan je een overzicht van regelingen in je gemeente opvragen. En je kan hier voor meerdere regelingen tegelijk een aanvraag doen.

Meer info, melding of aanvraag

Vergelijk hulpaanbod